Jak připravit french press?

Jak připravit french press?

 

Krok 1

Před vařením se ujistěte, že byl french press od posledního použití důkladně umytý. Jakákoli stará usazenina ve filtru zničí vaši kávu hořkou chutí.

 

Krok 2

Uvařte vodu. Na nádobu o objemu 500 ml budete potřebovat asi 350 gramů.

 

Krok 3

Zatímco se voda ohřívá, namelte si kávu. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme začít s celozrnnou kávou a namlít ji těsně před spařením. Pokud kávu namelete příliš brzy, rychle ztratí mnoho sloučenin, které jí dodávají nádherné vůně a chutě. French press vyžaduje hrubé, rovnoměrné mletí. Doporučujeme začít s poměrem kávy a vody 1:12. Pokud použijete 350 gramů vody, budete potřebovat 30 gramů kávy.

 

Krok 4

Pro začátek plynule nalijte na sedlinu dvojnásobné množství vody, než máte kávy. Pokud máte například 30 gramů kávy, musíte začít s 60 gramy vody.

 

Krok 5

Kávu jemně promíchejte dřevěnou hůlkou. Nechte 30 sekund odstát.

 

Krok 6

Přidejte zbývající vodu a opatrně nasaďte víko. Víko zatím nestlačujte. Nechte kávu louhovat čtyři minuty.

 

Krok 7

Jemně zatlačte píst až na doraz, abyste odfiltrovali usazeninu z kávy. Pokud je stlačení těžké, namleli jste kávu příliš jemně. Pokud píst jde příliš snadno dolů, namleli jste kávu moc hrubě.

 

Krok 8

Po dokončení kávu ihned podávejte. Nenechávejte kávu odležet, protože se bude dále louhovat a nadměrně extrahovat a zhořkne.

 

jak udělat french press